15 grudnia 2015

#Recenzje | Nizax Activ Szampon leczniczy

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem łupieżu owłosionej skóry głowy. Stosowałam szampony o działaniu zwalczającym łupież, jednak kiedy one nie pomogły postanowiłam wypróbować Nizax Activ.

Szampon leczniczy Nizax Activ dostępny jest w aptekach za cenę ok. 10 zł za 6 saszetek o pojemności 6 ml. Ma działanie przeciwgrzybicze i jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.

Skład. Substancja czynna: ketokonazol. Substancje pomocnicze: sodu laurylosiarczan etoksylowany, disodu eter laurylosulfobursztynowy, dietanoloamid kwasu tłuszczowego oleju kokosowego, makrogolu 120 metyloglukozy dioleinian, kwas solny stężony, sodu chlorek, sodu wodorotlenek, roztwór 30%, zhydrolizowanego kolagenu hydroksypropylu -laurylodimetyloamoniowy chlorek, kompozycja o zapachu Zielonej Herbaty D878, RRR-α-tokoferol (E306), żółcień chinolinowa (E104), czerwień koszenilowa (E124), woda oczyszczona.

Stosowanie. Zawartość 1 saszetki wystarcza do jednorazowego zastosowania. Włosy przed zastosowaniem szamponu leczniczego mogą być umyte zwykłym szamponem. Zawartość saszetki Nizax Activ należy nanieść na skórę głowy i przy użyciu niewielkiej ilości wody rozprowadzać i doprowadzić do powstania piany. Pozostawić na 3-5 minut, a następnie spłukać. Należy stosować raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Na co dzień można stosować zwykły szampon.

Więcej na temat tego produktu znajdziecie tutaj.

Stosowałam ten szampon raz w tygodniu według zaleceń. Bardzo dobrze się pienił i mył skórę głowy. Po umyciu nie suszyłam włosów suszarką, żeby nie maltretować włosów i skóry głowy gorącym powietrzem. Głowa była idealnie umyta, po łupieżu nie było śladu, ale tylko na kilka dni, później wszystko wracało i tak było po zastosowaniu każdej saszetki. Czyli kolejny produkt, który nie pomógł na moje dolegliwości. 

Znacie ten produkt? 
Stosowałyście? 
Jak się u Was sprawdził?